Najciekawsze miejsca w Polsce – co warto zobaczyć w naszym pięknym kraju?

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Któż tego nie słyszał, choć raz w życiu! Czego by nie mówić o tym powiedzeniu, zawiera w sobie sporo prawdy. Jeżdżąc na wakacje za granicę często zapominamy, bądź nie zdajemy sobie sprawy z tego, co czeka „tuż za miedzą”. A nasz kraj jest naprawdę warty tego, żeby lepiej go poznać. Jakie są najciekawsze miejsca w Polsce? Jest ich całkiem sporo, my przedstawiamy nasze ulubione with this site!

Holiday in Poland – najciekawsze miejsca w Polsce na wakacje

Warszawa

Zaskoczeni? A jednak! Ilu z nas było w stolicy? Zapewne bardzo wielu. Ale ilu z nas naprawdę “przeżyło” tę wycieczkę? Czy rozejrzeliśmy się dookoła, pozwoliliśmy sobie na chwilę zastanowienia iconvert.media, aby stanąć i poczuć atmosferę największego polskiego miasta? Większość z nas odwiedza Warszawę tylko dlatego, że ma w niej coś do załatwienia – biznes, koncert, spotkanie z rodziną czy znajomymi…  A jednak Starówka, Krakowskie Przedmieście, Łazienki, bulwary nad Wisłą czy liczne muzea to z pewnością prawdziwe perły wśród zabytków i atrakcji turystycznych. Warto wybrać się do Warszawy nie tylko w lecie, ale także w okresie Bożego Narodzenia – iluminacje ustawione w stolicy należą do najpiękniejszych w Polsce, this post.

Parki Narodowe

Nieważne, który wybierzecie. Zacznijcie od tego, który jest najbliżej Waszego miejsca zamieszkania. Odpoczynek na łonie natury, i to w jej najdzikszej postaci, sprawi, że odetchniemy pełniejszą piersią. Wszyscy jesteśmy zabiegani, nie mamy na nic czasu. Chwila spędzona wśród drzew, kwiatów, krzewów i zwierząt pozwoli nam odpłynąć, odprężyć się i zrelaksować. Oczy odpoczną od monitora (badania wykazują, że roślinna zieleń wpływa niezwykle dobrze na nasze oczy), a myśli od spraw związanych z biurem czy szkołą. Nasz organizm też nam podziękuje za dawkę świeżego powietrza. Jeśli mamy dzieci – w Parku możemy nauczyć ich wiele o przyrodzie i szanowaniu natury.

Pałac w Mosznej

Oto prawdziwy pałac godny każdej królewny i króla! Posiadłość jak z bajki liczy sobie 99 wież oraz 365 pokojów. Jej początki sięgają aż XVII wieku. Stanowi przykład jednego z najlepiej zachowanych zabytków. Poza zwiedzaniem można tam również nocować, zjeść pyszny obiad oraz zażyć pielęgnacji w SPA. Znajduje się w województwie opolskim. Warto zwiedzić ten cudowny zabytek, pospacerować po parku i poczuć się jak prawdziwy arystokrata. Jest to z pewnością jedno z najciekawszych miejsc w Polsce.

Pałac w Mosznej.
Zdjęcie jest własnością prywatną, latac.pl nie posiada do niego praw.

Zamek w Malborku

Jedno z najpopularniejszych destynacji dla wycieczek szkolnych. Nasza lista „najciekawsze miejsca w Polsce” nie byłaby bez niego kompletna. Jego historia sięga XIII wieku. Składa się z zamku wysokiego, średniego oraz niskiego (przedzamcza) – stanowi także jeden z najbardziej spektakularnych przykładów architektury średniowiecznej w Polsce. W 1997 roku został wpisany na listę UNESCO. Dla każdego miłośnika średniowiecza, fantastyki czy historii to absolutny must-see!

Mazury

Muszę przyznać, że piękno tego regionu Polski odkryłam dopiero niedawno. Ze względu na swą popularność wśród turystów bywa tam dość tłoczno. Nie da się jednak ukryć, że jest to w pełni zasłużona sława. Zresztą, dla każdego, kto szuka spokoju i ciszy znajdzie się coś miłego. Wystarczy unikać największych miast i najbardziej popularnych destynacji. Odrobina wysiłku może się opłacić! My znaleźliśmy nasze ulubione miejsce w zeszłe wakacje, ale nie możemy zdradzić adresu tej oazy ciszy i spokoju 😉 Zachęcamy Was do poszukiwań na własną rękę! Najciekawsze miejsca w Polsce znajdują się bliżej niż myślicie, czasami wystarczy po prostu odrobina wysiłku.

Góry

Dlaczego nie wskazujemy Wam konkretnego miejsca? Ponieważ nasze góry są niezwykle różnorodne i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Bieszczady przypadną do gustu tym, którzy przedkładają dziką przyrodę ponad luksusy i ekskluzywne SPA. Dla tych drugich też znajdą się propozycje, chociażby w Tatrach. Jeśli pragniecie ciszy, wybierzcie niewielką miejscowość, z dala od turystycznych szlaków. Wykupcie nocleg w skromnym domku i spacerujcie jak najwięcej! Chcecie odpocząć wygodnie i z klasą? W naszych górach znajduje się wiele hoteli oferujących najwyższy standard.

Za bardzo nie pomogliście…

Nie stworzyliśmy tego poradnika po to, by podawać Wam gotowy przepis. Przynajmniej nie do końca. Najciekawsze miejsca w Polsce czekają na odkrycie przez Was. Zapewniamy, że w każdym województwie kryją się prawdziwe perełki. Zależnie od tego jaki region wybierzecie, najciekawsze miejsca w Polsce są gdzieś tam, całkiem blisko Was…

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *